Biskota per kafen e mengjesit
Biskota per kafen e mengjesit

Biskota per kafen e mengjesit

Kuzhint.com

Perbersit; 500g miell, 200g gjalp, 150g sheqer pluhur, 2 veze, 1 filxhan me kafe ekspres, gjysem pako maja per embelsira, pak kripe e disa kokrra kafe per ti vene siper biskotave, Pergaditja; Ne nje tas hidhni gjalpin e shkrire, sheqerin dhe kafen, perzjejini dhe shtoni vezet e perzjejini prap, me pas shtoni miellin, majane e kripen dhe perzjejini mire per disa minuta, Merni nje qese pasticerie hidhni brumin e pergatitur dhe vereni ne forme rrethi si ne foto ne nje tepsi me leter furre, siper cdo biskote vini nga nje kokerr qokollad qe kan formen e kafes, dhe i futini te piqen ne furre te nxehur ne 180 � per 15min. Servimin e bejme me nje kafe shume te shishme, Ju befte mire


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kafen  mengjesit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishë pule me rizoto dhe brokoli
Torte me molla
Biskota me reqel fiku