Biskota pa miell
Biskota pa miell

Biskota pa miell

Kuzhint.com

Perbersit: 2 vezë 3 lugë kos 1 filxhan vaj 1 paketë vanilje 1 lugë çaji pluhur pjekje 125 gram margarinë 1 filxhan bollgur 4 tbsp sheqer pluhur Per mbushje 1 filxhan arra 1 lugë çaji kanellë 1 lugë gjelle kokosit 3 luge mesme susam 1 filxhan sheqer pluhur Per sperkatje sheqer pluhur Përgatitja:Thyejm vezet ne nje ene te thelle dhe ne te hedhim kosin dhe margarinen e zbutur dhe e bashkojme masen me nej tel kuzhine pastaj shtojme perbersit e tjere si bollgurin, peciven vaniljen edhe sheqerin pluhur pasi te kemi formuar nje mas homogjene me duar te lyera me sheqer pluhur i bejme topa dhe ne te hedhim nga masa e pergaditur per mbushje me arra, kokos, kanell, susam dhe sheqer pluhur dhe i mbulojme me kujdes dhe ekshtu deri sa masa te perfundoj i fusim ne furre per 30 min ne 160 grad.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  miell  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pije qudiberse qe sheron shum smundje
Krofne (petulla) me copza cokolade ne furre
Helmi i nje grenze vdes qelizat e kancerit?