Biskota mira role dy ngjyrshe
Biskota mira role dy ngjyrshe

Biskota mira role dy ngjyrshe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

200 gr miell, 100 gr sheqer, 100 gr gjalp, 1 veze, 1 pako pluhur per pjekje( peciv ), 1 luge esence vanilje, 2 luge gjelle me kakao, sheqer pluhur per dekorim

Pregaditja e recetës :

Ne nje ene perziejme mire e mire gjalpin me shqerin, shtojme vezet, shtojme esencen e vaniljes, dhe vazhdojme perizerjen pastaj shtojme miellin me pluhurin per pjekje, te perzier mire e mire qe te perfitojm brumin e deshiruar.

Ndajme brumin ne dy pjese te barabarta dhe ne njeren prej tyre shtojme edhe kakaon.

E leme brumin te pushoje per 15 min, pastaj veproni si ne foto qe te beni formen e biskotave.

Biakotat e prera ia vendosim ne tepsi me leter per pjekje dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grade dhe i dekorojm me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  role  ngjyrshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Luftojeni virusin me kos
Smoothie per pastrimin e stomakut
Emblesire Franceze