Biskota me sheqer
Biskota me sheqer

Biskota me sheqer

Kuzhint.com

Perbersit; 800gr miell ose sipas nevojes 1 got qumesht te vaket 3 lug sheqer 1 vanil 1 pesiv pak krip 2kokra veze 1 kvasac/maja/tharm Gjysem gote uji sheqer per lyrje gjalp per lyrje Pergaditja: Brumin e nxejme me te gjithe perbersit pervec gjalpit dhe kete brum e ndajm ne kulaq te vegjel dhe pas me pellemban e dores ia japim formen si ne foto i renditim njera afer tjetres i lyejm me gjalp dhe i lem te fryen (si ne foto. ). per 30 minuta pastaj i pjekim ne furre te parangrohur 200 grad derisa te marrin nje ngjyr te deshiruar pasi te pjeken i lyejm me gjalp te shkrir me nje furq dhe i rrotullojm ne sheqer... Te gatuara nga>>http://tegatuajm. com/ Ju befte mire !


Fjalet kyqe : brumera  biskota  sheqer  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keksa me kokos dhe qokollad
Me këto pemë mund t'i zbardhni dhëmbët
Torte me puding nga qershiat nga tegatuajm