Biskota me sheqer pluhur
Biskota me sheqer pluhur

Biskota me sheqer pluhur

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 200 g gjalpë
  • 70 g sheqer
  • 1 vezë
  • Bajame te bluara 150g
  • 280 g miell
  • 1 sheqer vanilje
  • Sa me shume sheqer pluhur per mbeshtjelle

Pergaditja: shkrijme gjalpin dhe ne te hedhim sheqerin duke perzier dhe shtojme bajamet e bluara dhe sheqer vaniljen shtojme edhe miellin deri sa te formojme nje mase qe nuk ngjitet ne dore dhe me ane te duarve formojme hana te vogla dhe i rendsim ne nje letre kuzhine i lyejm siper me gjalpe dhe i fusim ne furre per 30 min ne tem 170 grad. pasi te piqen i hedhim ne nje ene te mbushur me sheqer pluhur dhe i rendisim sipas deshires. servohen me qaj ju befte mire...


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  sheqer  pluhur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota te mbushura me molle
Torte me rende
Tameloriz te pergaditur nga ne