Biskota me pudinge nga Krenare Jashari
Biskota me pudinge nga Krenare Jashari

Biskota me pudinge nga Krenare Jashari

Kuzhint.com

Receta dhe gatimi :

125 gr margarin shkrihet ose zbutet ne temperatur dhome pastaj ia shtojm 50 gr sheqer pluhur, 2 sheqer vanilla, 125 gr mielle dhe 50 gr puding te vanilles

Per keksat e bardha dhe per keksat ngjyra kafe eshte e njejta procedur vetem se te keksat me ngjyr te kafte i qesim puding te cokollades pudingu i hudhet ashtu si pluhur dhe perzihen mire derisa te formohet brumi pastaj ky brume futet ne frigorifer per gjysme ore dhe pas gjysem ore pastaj i japim qfare do lloje forme une kam bere forme te rrumbullaket dhe i kam shtypur ne mes me pirun pjeken ne temperatur 180 grad per 5-7 minuta.

Ju beft mire nese i gatuani


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  pudinge  krenare  jashari  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshilla per gatim: Si ta ruajme gjate mishin te fresket?
Dieta Me Grejpfrut
Këshille : flisni ngadalë, bëni pyetje dhe të gjithë do të dëgjoj