Biskota me nisheste dhe copza qokollade   nga tegatuajm.com
Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga tegatuajm.com

Biskota me nisheste dhe copza qokollade nga tegatuajm.com

Kuzhint.com

Foto dhe receta eshte e gjitha nga tegatuajm. com

  • 4 gota niseshte
  • 1 filxhan me mielle
  • 250 gram margarinë izbutur në temperaturën e dhomës
  • 1 një vezë
  • 1. 5 gota sheqer pluhur
  • 1 Pluhur pjekje
  • levorja e një portokalli

Për zbukurim;

  • copza çokollatë

Përgatitja e biskotave;

Nga të gjithë përbërësit e me siperm behet nje brum i ngjeshur në një enë te thelle dhe përziejm mirë, pastaj nga brumi i fituar formojm kuleq sa nje arre-dhe i vendosim ne nje tepsi te shtruar me leter per pjekje . Çokollatën ia vendosim mbi qdo biskote dhe pastaj i pjekim ne furrë te parangrohur në 180 (rreth 10 -15 minuta) Për tI shërbyer duhet të ftohen pak pasi ti hiqni nga furra

Ju beft mire nese i pergaditeni


Fjalet kyqe : brumera  biskota  nisheste  copza  qokollade  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çaj Natyral për Mykun dhe Alergjinë,
Bukë pogaçe me vaj ulliri nga tegatuajm.com
Ja si duhet ta vaksinojnë femijen mjeku ...!!! Fantastike :) (Video)