Biskota me miell  kokosi
Biskota me miell kokosi

Biskota me miell kokosi

Kuzhint.com

Përbërësit: 250 gr miell kokosi 200 gr sheqer 25 gr miell dhe 3 kokrra vezë

Përgatitja: Rrihi vezët bashkë më sheqerin, shtoji të dy miellrat dhe përzieji me telin rrahës.

Me duar formo disa vezë të vogla dhe vendosi me kujdes menjëherë mbi pllakën e furrës.

Piqi për 15 minuta ne temperaturë 180 gradë, duke kontrolluar që të ngelen në ngjyrë si të verdhë.

Lëri të ftohen dhe shërbeji të ftohta.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  miell  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nëse miqësia është pika jote e dobët,ti je personi më i fortë!
Buke me Veze dhe Spinaq
Pse duhet te vendosni qepe nen çorape kur te flini gjume? Do ta provonit ju?