Biskota me marmeladë
Biskota me marmeladë

Biskota me marmeladë

Kuzhint.com

Perberesit:

1 kg miell ose edhe me shume,

3 Luge gjelle gjalp nga kikiriku (bene edhe gjalp qe perdorim zakonisht),

3 Luge gjelle sheqer,

1/4 Luge qaji pecive,

1 Luge gjelle marmelade maline,

1 luge gjelle vaj,

1 Luge gjelle qumesht.

Pergaditja:

Nxehim furren ne 190 Grad.

Rrahim me mikser gjalpin dhe sheqerin pastaj ia shtojme vezen, peciven, qumeshtin dhe miellin.

Nga brumi bejme toptha sa nje madhesi arre dhe ne mese bejme nje vrim duke e shtypur me gisht.

I vendosim te gjitha ne tepsi te mbuluar me leter dhe i pjekim ne furre per disa minuta.

Pasi te pjeken i largojme nga zjarri dhe vrimat i mbushim me marmelad.

Ju beftmire!


Fjalet kyqe : brumera  biskota  marmelad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me copza çokollate
-Kifle dy ngjyrshe-
Patëllxhani -vetit e tij si perbers