Biskota me kokos nga tegatuajm
Biskota me kokos nga tegatuajm

Biskota me kokos nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit:

Gjysem pako margarinë, gjalpëose 1 gote e qajit me vaj3 vezë2 gote e qajit sheqer pluhur ose te zakonshem1 pako pluhur pjekje 2 gote e qajit me kose1 luge e qajit me sod bikarboni150 gr kokosmielle sipas nevojes♪5okollad te zez per mbushje sipas deshiresPergaditja:

Ne nje ene te thelle i qesim vezet dhe kosin dhe i perziejm mire pastaj gjalpin e shkrire, gradualisht shtojme sheqerin dhe 1 pako peciv soden e bukes, kokisin dhe ne fund shtojme miellin dhe formojme brumin jo shume te forte.

Nga brumi i fituar me duar formojm biskotat (i mbushni me çokollad nese keni deshire )dhe i renditim ne tepsi te shtruar me leter ia bejm formem si ne foto me nje rrethe apo kapak siper dhe i pjekim per 20 min ne 180 grad.

Pai te pjeken I sperkasim me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kokos  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me banane
Torte me qumesht nga Arta
Keshilla qe nuk i kemi ditur per orizin