Biskota me kokos gatuar nga tegatuajm
Biskota me kokos gatuar nga tegatuajm

Biskota me kokos gatuar nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit:

1 pako margarinë ose gjalpë,

2 vezë, 1 filxhan kos,

1 filxhan sheqer pluhur,

1 pako pluhur pjekje,

4. 5 gota mielle,

Për më shumë se një filxhan e gjysmë kokos,

Pergaditja:

Ne nje ene shkrijm gjalpen dhe ne te hedhim dy veze dhe i rrafim me mixer gradualisht ia shtojme sheqerin, kosin dhe 1 pako peciv pastaj ia shtojm edhe kokisin, shtojme ne fund edhe miellin dhe e formojme nje brumin,

Nga brumi i fituar marrim me duar dhe i bejm koleq me forme sa nje arre i vendosim ne tepsi te shtruar me leter per pjekje dhe

i fusim ne furre per tu pjekur 20 min ne 180 grad.

Pregaditur nga ne.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kokos  gatuar  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte ruse
Buka;si gatuhet dhe si do ta ruaj butsin e saj per 2-3 dit
Kekë me molla të gërryera në rende nga Lulja La.