Biskota me kokos dhe susam nga  tegatuajm
Biskota me kokos dhe susam nga tegatuajm

Biskota me kokos dhe susam nga tegatuajm

Kuzhint.com

1 margarin 1 kokos3 ve1 peciv1 susam1 got vaj1 kg miell 1 got sheqer Pergaditja;Ne nje en tethelle i perziejm te gjitha kto perbers deri sa te behet nje brum homogjen dhe pastaj nga brumi i gatuar I ndajm ne pjese te vogla sa nje kokerre are ose edhe i ben me forma siq i kam ber une ne kete rast i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne 200 grad. pasi te pjken dhe te ftohen i zbukurojm sipas deshires me qokollad te shkrir ne avulle


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kokos  susam  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Revani me nisheste
 Fasule në tavë me mish qengji
Torte me pika