Biskota me kakao
Biskota me kakao

Biskota me kakao

Kuzhint.com

Perbersit; 200 gr miell 100 gr sheqer 100 gr gjalp 1 veze 1 pako pluhur per pjekje( peciv, ) 1 luge esence vanilje 2 luge gjelle me kakao Pergatitja: Ne nje ene perziejme mire e mire gjalpin me shqerin, shtojme vezet, shtojme esencen e vaniljes, dhe vazhdojme perizerjen pastaj shtojme miellin me pluhurin per pjekje, te perzier mire e mire qe te perfitojm brumin e deshiruar. Ndajme brumin ne dy pjese te barabarta dhe ne njeren prej tyre shtojme edhe kakaon.

E leme brumin te pushoje per 15 min, pastaj veproni si ne foto qe te beni formen e biskotave.

Biakotat e prera ia vendosim ne tepsi me leter per pjekje dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grade. Ju befshin mire! Burimi: http:/torteklaci. com/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qokollate e ngroht e bere ne shtepi
Torta Mimoza
Kroasan (kifle) nga Alba Sh Rrahmani