Biskota me kakao dhe kokos
Biskota me kakao dhe kokos

Biskota me kakao dhe kokos

Kuzhint.com

Gurabije (biskota) shumë te shijshme nga Ledion Stars Receta:

2 vezë, 1 gotë vaj,

1 gotë sheqer pluhur,

1 gotë nisheste,

2 gota miellë,

1 peciv, 1 vanil,

kore portakallı,

2 lugë të medha kakao.

Përgatitja:

Me përbërsit e më sipërn përgatitim masen per biskota pastaj i renditim në tepsi të shtruar me keter kuzhine dhe i pjekim në 170 grd ngadal.

Kur te jen pjekur i largojm nga furra dhe kur te ftohet marrim 1 çokolladë të zezë e shkrijm dhe i luejm rotull dhe mandej në kokos.

Mundeni edhe me arra mi dekoru si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kakao  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë me limon për  fytyrën e yndyrshme
Mrekullia që bën soda bikarbon për zhdukjen e akneve në lëkurën tuaj
Fasule turke