Biskota me gjem kajsie
Biskota me gjem kajsie

Biskota me gjem kajsie

Kuzhint.com

Përbërësit ;

300 gr margarinë,

100 gr sheqer pluhur,

1 e verdhë e ves

1 sheqer vanilje,

350 gr miellë,

Per mbushje;

150 gr gjem kajsie,

Pergaditja;

Ne temperatur te ulët shkrini 300 gram margarinë e largoni nga zjarri dhe me nje pirun i perziejm margarinën me 100 g sheqer pluhur, 1 te verdhë te ves, 1 sheqer vanilje dhe i gatuani lehtë të gjithë kto me 350 g miellë (ndodhe qe mund të ju duhetedhe pak më shumë miell).

Nga brumi i pregaditur formohet nje pete dhe me forma te njejt prehen keksat, qiten ne tepsi te shtruar me leter per pjekje dhe piqen ne temperatur 180 grad që të mbeten të ndritshme.

Keksat e ftohura i bashkojm dy nga dy duke i ngjitur ne mes me gjeme kajsie( sipas shijes tua)j.

Mbasi te kemi perfundu me te gjithe keksat i dekorojm me qokollad te shkrir.

Provoni këto biskota thjesht shkrihet në gojën tuaj. perkthimi nga tortekolaci.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  biskota  gjem  kajsie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbë me mishë të bluar fasule të kuqe
Buk me brokoli proshutë dhe djathë
Biskota te shpejta