Biskota me forma per femije nga tegatuajm
Biskota me forma per femije nga tegatuajm

Biskota me forma per femije nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërsit:

500 gr miellë,

200 gr sheqer2,

80 gr Gjalpë,

6 luge gjelle tamel ose uje, 2 vez.

Pergaditja;

Me perbersit e mesiperm e gatuajm brumin dhe e tehollojm ne nje pete 1 cm pastaj nga kjo pete nxerrim forma te ndryshme te biskotave i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grad.

Pasi te jen pjekur i largojm nga furra dhe bejm dekorimin e tyre si ne foto

Mundeni mi ly edhe me marmelad per ti ngjit dekorimet.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  forma  femije  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta me patate dhe jogurt
Peshqi me perime ne furre
Pogaçe te vogla me djathe nga Kaltrina Berisha