Biskota me dy ngjyra
Biskota me dy ngjyra

Biskota me dy ngjyra

Kuzhint.com

Perberesit per brumin:

190 gr Gjalpë,

1 Prise krip,

75 gr Sheqer pluhur,

1 Pako sheqer vanille,

1 E bardhe veze,

225 gr Miellë,

150 gr Cokolate.

Pergaditja:

Furren e nxehim ne 150 Grad.

Gjalpin bashkojme me kripen ne nje ene pastaj e vendosim mbi nje ene tjeter te mbushur me uje te nxehet dhe e rrahim deri sa te behet krem masa. pastaj pak nga pak ia shtojme sheqer pluhurin pastaj sheqer vanillen dhe te bardhen e vezes.

Perzim masen mire pastaj ia shtojme miellin dhe bejme nje brume te lemuar.

Marrim nje shiring kuzhine e mbushim me brumin dhe ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje bejme linja ne forme gjarperi ne madhesi 3x4cm.

Biskotat te pjeken ne furre per 15-20 minuta.

Pasi te pjeken e kalojme te gjitha biskotat ne cokolaten e shkrire.

Mundeni ti mbuloni te gjitha me cokolate ose vetem gjysmen e biskotes.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  ngjyrshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Soda e bukes zhduk  insektet ne shtepi
Kek me portokall dhe luleshtrydhe!
Trumza dhe jamballi, përzierje natyrale për kollitje