Biskota (keksa) me pudingë
Biskota (keksa) me pudingë

Biskota (keksa) me pudingë

Kuzhint.com

Biskota (keksa) me pudinge te pergaditura nga Lulja La

Përbërsit:

125 gr margarin,

50 gr sheqer pluhur,

2 sheqer vanilje,

50 gram puding sipas shijes,

120 gr miellë,

Ne fillim e shkrijm margarinrn dhe pastaj ia shtojm edhe perbersit e tjer dhe se bashku i bashkojm per ta formu nje brume homogjen dhe nga ky brum formojm nje pete dhe nga peta bejm forma sipas deshires i vendosim ne tepsi te shtruar me leter i shtypim me pirun siper si ne foto dhe i pjekim ne 180 grad per 10 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  keksa  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ti pastrojm tiganet me yndyra te djegura.
Kek me çokollatë me zemër arrë kokosi
Brusketa me karkaleca