Biskota (gurabija) me nisheste
Biskota (gurabija) me nisheste

Biskota (gurabija) me nisheste

Kuzhint.com

Receta:

  • 1 margarin e gjysem,
  • 700 gr niseshte,
  • 300 gr mielle,
  • 5 ve,
  • 1 gote sheqer,
  • 1 pecive.

Gatimi;

Se pari e shkrin margarinin dhe e len te ftohet pak, pastaj ja qet te gjitha me rend, e mbledh brumin me dore dhe e shtrin ne tavoline (peta duhet me mbet perafersisht 1 gisht i trashe) dhe e prene ne forma sipas deshires i rendit ne tepsi te shtruar me leter i vendosim siper copa qokolade dhe i pjekim ne 180-200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  nisheste  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Banania, te shendosh apo te dobeson
Kek ne forme topthi (mufinsa)te lyera me cokolate
Qofte me salce te bardhe