Biskota  dy ngjyrshe
Biskota dy ngjyrshe

Biskota dy ngjyrshe

Kuzhint.com

Perbersit;

  • 200 gr miell
  • 100 gr sheqer
  • 100 gr gjalp
  • 1 veze
  • 1 pako pluhur per pjekje( peciv, )
  • 1 luge esence vanilje
  • 2 luge gjelle me kakao
  • sheqer pluhurper dekorim

Pergatitja:

Ne nje ene perziejme mire e mire gjalpin me shqerin, shtojme vezet, shtojme esencen e vaniljes, dhe vazhdojme perizerjen pastaj shtojme miellin me pluhurin per pjekje, te perzier mire e mire qe te perfitojm brumin e deshiruar.

Ndajme brumin ne dy pjese te barabarta dhe ne njeren prej tyre shtojme edhe kakaon.

E leme brumin te pushoje per 15 min, pastaj veproni si ne foto qe te beni formen e biskotave.

Biakotat e prera ia vendosim ne tepsi me leter per pjekje dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne 200 grade dhe i dekorojm me sheqer pluhur.

Ju befshin mire!

Burimi: http:/tortekilaci. com/

Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  ngjyrshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me dy kreme per ditelindje
Torte e shijshme me dardha
Tollumba