Biskota dy ngjyrshe  ne forme lule
Biskota dy ngjyrshe ne forme lule

Biskota dy ngjyrshe ne forme lule

Kuzhint.com

Perberait dhe pregaditja ;

-Ne nje ene qesim ; 3 ve. 3 filgjana sheqer, gjysem margarine te shkrir, 13 lug vaj, 10 lug qumesht dhe nje 1 peciv, mill deri sa te bahet brumi per biskota.

Kete brum e ndan me dy pjes e njeres pjes i qet kakao ose kafe turke te bluar shum imet deri sa te bahet brumi ma i zi.

Mandej i ban si ne foto por me i ba te vogla jo shum te mdha dhe i pjekim ne furre paraprakisht te nxeht ne 180 grag C deri sa te marrin ngjyren e deshiruar.

Pas pjekes biskotat i servojm dhe i dekorojm sipas deshires apo edhe si ne ne foto.

Ju beft mire!

Receta nga>>>http://tegatuajm. com


Fjalet kyqe : brumera  biskota  lule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tiramisu me bukë të thekur
Kek me copza qokollade
Rrole dy ngjyrshe