Biskota dy katesh
Biskota dy katesh

Biskota dy katesh

Kuzhint.com

Perbersit:

250 g margarinë

500 g miell

60 g sheqer pluhur

1 qese sheqer vanilje

lëng i 1 limoni

Xham kajsie

Përgatitja: Ne nje ene shkrijme margarinen dhe en te hedhim sheqerin dhe i perziejm deri sa mas ate bashkohet pastaj ia shtojme edhe sheqer vaniljen dhe lengun e 1 limoni pastaj shtojme miellin deri sa masa te behet si brum, marrim masen e thollojme dhe e prejm me nje gote te cajit rumbullake dhe i shtrijme ne nje tepsi duke i pjekur per 30 min ne 150 grad.

Pastaj i leme te ftohen dhe i ngjesim nga dy cope njera me tjteren me xhem kajsis ose cfardo qe ju ka qelluar ne shtepi.

I rrokullisim ne sheqer pluhur per dekor.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  katesh  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Manchmelow
Keni përgatitur në mënyrë të gabuar orizin përgjatë tërë
Ëmbelsirë me pjes dhe me petë të gateshme