Biberi i zi per larjen e rrobave!!! Interesante...
Biberi i zi per larjen e rrobave!!! Interesante...

Biberi i zi per larjen e rrobave!!! Interesante...

Kuzhint.com

E vërteta është se mbasi mëson ciklin e larjes së rrobave, ndarjen e ngjyrave, materialeve apo çfarë të fusësh e çfarë jo, të lash rrobat nuk është dhe aq keq.

Gjithsesi, të ndërmarrësh gjithë këtë mundim ndarjeje që të shohësh bluzën tënde të preferuar, teksa zbehet para kohe është acaruese dhe e padrejtë.

Harrojini detergjentet e shtrenjta që mbrojnë ngjyrat, thjesht provoni këtë metodë modeste.

Çfarë ju duhet? Piper i zi

Çfarë duhet të bëni: Shtoni një lugë çaji me piperin gjatë procesit (bashkë me detergjentin e zakonshëm) kur të lani rrobat me ngjyrë.

Temperaturën e ujit lëreni të ftohtë.

Si funksion?

Piperi nuk i lë mbetjet e sapunit që shkaktojnë zbehjen e veshjes, i gërryen ato.

Më pas, ai thjesht shpëlahet me ciklin e larjes.


Fjalet kyqe : biberi  larjen  rrobave  interesante  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Edhe çaji i dobishëm për trurin e njeriut
Torte magjike
Steak me patate ne folie dhe ricotta