Beefsteak me karrota dhe pure
Beefsteak me karrota dhe pure

Beefsteak me karrota dhe pure

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Patate Krip dhe Piper Sheqer 2 Karrota me madhesi te mesme 1 Luge qaji vaj 125 gr Beefsteak 5 Luge gjelle qumesht Mustard(muskat) Pergaditja: 1.

Patatet i qerojme, i pastrojme me uje dhe i presim ne katrore.

I hedhim ne uje me krip dhe i lem 10 minta te zihen. 2.

Karrotat i qerojme, i pastrojme dhe i presim ne feta ne menyre te pjerret.

Hedhim gjysem luge qaji vaj ne tigan dhe aty i fergojme 2 minuta.

Pastaj i hedhim krip, piper dhe pak sheqer.

Ia shtojme edhe 3 luge gjelle uje dhe e lem te zihen per 4 minuta duke ia vendosur kapakun siper. 3.

Beefsteak-ut i hedhim krip dhe piper dhe ne tigan te nxehur me gjysem luge qaji vaj e pjekim ne te dy anet nga 2 minuta. 4.

Patatet i kullojme dhe se bashku me 5 luge gjelle qumesht i bejme pure duke i hedhur pastaj krip dhe muskat.

Servojme ne pjate karrotat ne njeren anen, afer tyre puren dhe ne fund beefsteak-un.

Mund t`ia bashkangjitni edhe nje pjate me salat te gjelber. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  beefsteak  karrota  pure  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatli nga ;Deshira Shira
Selinoja
Zhele nga ftojt