Artemisia annua L.( pelini i embel)
Artemisia annua L.( pelini i embel)

Artemisia annua L.( pelini i embel)

Kuzhint.com

Thuhet se kjo bime vret 98% te qelizave te kancerit per vetem 16 ore! Sipas hulumtimeve qe jan bere dhe publkuar thuhet se kjo bime e quajtur si Artemisia annua L. , ose ne shqip ( pelini i embel), qe eshte perdorur dhe shfrytezuar ne mjeksin kineze thuhet se mund te mbyse 98 % te qelizave kancerogjene per me pak se 16 ore.

Thuhet edhe se nese kjo bim perdoret vet ajo pakson 28% te kanceri te gjinjeve ;por nese kombinohet me hekur ka arritur te zhduk pothuajse tersisht kancerin. Kjo bime ne te kaluaren e kan perdorur si bime sheruese kunder malarjes. por me studimet e bera duke e kombinuar me hekurin ne indet dhe qelizat e infektuara me kancer kan knstatuar se i ka sulmuar qelizat e infektuara derisa atyre te mirat nuk i ka bere kurgja, ato kan mbetur te shnosha. http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : keshilla  artemisia  annua  pelini  embel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë me maskarpone
Torte e shpejt
AKULLORE ME FRUTA