Aromat që mund t’iu bëjnë të lumtur
Aromat që mund t’iu bëjnë të lumtur

Aromat që mund t’iu bëjnë të lumtur

Kuzhint.com

E kishit menduar ndonjëherë se sekreti i lumturisë mund te fshihej tek disa aroma? Ndiheni te trishtuar nga moti apo për shkak te mbarimit te pushimeve? Ja disa mënyrë te thjeshta si te ngrini moralin dhe te ndiheni me mire. Për femrat, aromat me te pëlqyera janë: era e limonit, e bukës se ngrohte, e çarçafëve te pastër, era e detit dhe ajo e luleve. Për meshkujt, pa ndonjë surprize te madhe, aromat me te pëlqyera janë ato te ushqimeve.

Ata e adhurojnë erën e: bacon-it te tymosur, erën e bukës se ngrohte, erën e kafesë dhe te patateve te skuqura. Sipas hulumtuesve, si femrat ashtu edhe meshkujt, për t’u ndier mire dhe te lumtur duhet te nuhasin para orës 16:00 aromat qe pëlqejnë.


Fjalet kyqe : keshilla  aromat  mund  bejne  lumtur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Domate të  mbushur në  furre(dollma)
Revani me miellë orizi
Qorbë (supe)me thjerrza dhe lenge  mishi nga Kaltrina Berisha