Antipasti me kerpudha
Antipasti me kerpudha

Antipasti me kerpudha

Kuzhint.com

Perberesit: 400 gr Champignons te vegjel 2 Thelpi hudhre Vaj ulliri Rosmarine Balsamico Krip Majdanoz i fresket Pergaditja: Champignons-at i pastrojme, hudhren e presim shume imet.

Hedhim hudhren dhe rosmarinen ne vajin e nxeht ne tigan pastaj ia shtojme champignon-at, kripen dhe balsamicon.

E lem mbi zjarre 2-3 minuta pastaj e largojme nga zjarri dhe e lem te ftohen.

Te servohen champignon-at ne pjate me majdanoz te fresket.


Fjalet kyqe : gjellera  antipasti  kerpudha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si përgaditet fondani në kushte të shtëpisë?
Nje recet per ata qe vuajn nga Kanceri derguar nga nje fanse Ema
Kifle me buding