Antipast me pershut ,djathe dhe domate
Antipast me pershut ,djathe dhe domate

Antipast me pershut ,djathe dhe domate

Kuzhint.com

Perbersit:

Nje buke e bardhe bajate te prer ne flegra,

Domate te fresketa te prera ne feta,

Djathe kaqkavalle te prera ne feta,

pershut te prera ne feta, origon, majonez dhe Vaj ulliri.

Pergaditja:

Buke e presim ne flegra.

Pastaj flegrat i sperkasim me vaj ulliri dhe siper seciles fleger shperndajme copat e perberseve si ne foto dhe

me i qesim edhe pak vaj ullirei origon dhe majdanoz te bluar i renditim ne nje tepsi dhe i fusim ne furre te

nxeht qe te skuqim vetem per pak minuta deisa te filloj te shkriet djathi pastaj i servojm te nxehta.

Per ta pasur me te kjart renditjen shikone foton

Ju beft mire nese i gatuani!


Fjalet kyqe : anti  pasta  antipast  pershut  djathe  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe te vogla me djathe nga Kaltrina Berish
Ëmbelsirë e shijshme freskuese
Çfarë është pluhuri matcha dhe si përdoret