Antipast e shpejt me bukë bajate
Antipast e shpejt me bukë bajate

Antipast e shpejt me bukë bajate

Kuzhint.com

Perbesit per ket recet krejt qka duhen jan ;

buka bajate,

gjalpë,

hudher dhe kaqkavall.

Pregaditja;

Fetat e bukes ne fillim ilyejm me gjalpe, pastaj i hedhim pak hudhra te grira dhe te shtypura dhe ne fund siper ia qesim edhe kackavallin e krir ne rende dhe te renditura ne nje tepsi i fusim per tu pjek ne furre te ngrote ne 180 grad per disa minuta derisa ta merr ngjyren e deshiruar.

Te pregaditura ne kete menyr buken bajate behen shume te shijshme dhe shume te pershtatshme per nje vakt sherbehen si antipaste.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  antipas  shpejt  bajate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ja disa ushqime qe forcojne imunitetin
Tave e shpejt me domate dhe djathe feta
Pasha qofte