‘Qumështi i Artë’ – pija që do t’ju ndryshojë jetën
‘Qumështi i Artë’ – pija që do t’ju ndryshojë jetën

‘Qumështi i Artë’ – pija që do t’ju ndryshojë jetën

Kuzhint.com

“Qumështi i Artë” është një pije e shijshme dhe tepër e shëndetshme, të mirat e së cilës janë të pafundme

Është veçanërisht e përshtatshme për konsum në mbrëmje.'Qumështi i Artë' - pija që do t'ju ndryshojë jetënPërbërësi kryesor në këtë recetë është turmerik (shafran i Indisë), i cili ka veti antioksidante, anti-inflamatore dhe anti-kancerogjene

I kombinuar me piper, përfitimet e turmerikut rriten në mënyrë të konsiderueshmePërparësi të tjeraForcon sistemin imunitarAnti – kancerogjenNdihmon tretjen e ushqimitPastron mëlçinëRregullon metabolizminNormalizon tensionin e lartë të gjakutPërmirëson shëndetin e trurit dhe forcon kujtesënEfektive në probleme të ndryshme të lëkurësZvogëlon trigliceridetAntioksidant, antiseptik, analgjetik'Qumështi i Artë' - pija që do t'ju ndryshojë jetënSi përgatitet ‘Qumështi i Artë’?Ka disa mënyra përgatitjeje, por ne do t’ju sugjerojmë atë më të thjeshtën.Përbërësit (1 person):1 filxhan qumësht½ lugë (gjelle) turmerik pluhur½ lugë (e vogël) piper pluhur1 lugë (gjelle) mjaltë½ lugë (gjelle) vaj kokosi¼ lugë (gjelle) kanellë pluhurPërgatitja:Ngrohni qumështin në nxehtësi mesatare

Shtoni të gjithë përbërësit dhe përziejini vazhdimisht, por jo deri në vlim

Kullojeni, shtoni mjaltin dhe shijojeni.Shënim: Qumështi preferohet vegjetal (qumësht bajame, kokosi, etj)

Me shtimin e piperit të zi në enën ku ndodhet turmerik, rritet aftësia përthithëse e trupit deri në 2000%.Anila Mirdita -BioNatural Shop ​


Fjalet kyqe : keshilla  qumeshti  arte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet që ndihmojnë njerëzit e prekur nga depresioni
Një salcë që lufton migrenën
Bakllave (receta dhe gatimi e ilustruar me foto ) nga Lorina Idrizi