Ëmbelsirë me pudingë nga S.S
Ëmbelsirë me pudingë nga S.S

Ëmbelsirë me pudingë nga S.S

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

6 vez vaj dhe 1 peciv, 13 lug shiqer, 1 filgjan e gjysme te kafes qumsht, 13 lug mille, 100 gr qokollad

Pregaditja e recetës :

Ne nje en i rrahim 6 vez me 13 lug sheqer pastaj ia shtojm edhe 1 filgjan e gjysme te kafes qumsht edhe vaj, 13 lug mielle, 1 peciv, 100 gr qokollad e shkrime ne fund ja qesim hargjit.

I bashkojm mire te gjithe perbersit dhe masen e fituar e qesim ne nje tepsi te lyer me vaj e vendosim ne furre te nxeht ne 200 grad dhe e pjekim

Nderkoh nje pudinge vanilje e ziejm sipas udhezimit qe shkruan ne pako dhe pasi tepjeket torta ia qesim siper dhe dekorimin e beni sipas deshires ose si ne foto.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe alla bosnje me djathë feta
Oblland me jaffa
Torte me qokollad dhe zhelatin