Ëmbelsirë me pudingë kokos dhe biskota jafa
Ëmbelsirë me pudingë kokos dhe biskota jafa

Ëmbelsirë me pudingë kokos dhe biskota jafa

Kuzhint.com

Toptha (bombica) me pudinge te pergaditura nga Genci Yllza Popinara.

Gatimi:1/2 qumesht, 6 lugë nisheste, 250 gr sheqer I ziejm ne nje tengjere te gjithe perbersit e me siper sikurse pudingun derisa te trashet masa pastaj

Shtresa e bardhe;1margarin, 250gr sheqer pluhur dhe 400gr kokos I perziejm se bashku perbersit dhe si te ftohet masa e pudingut i bashkojm se bashku

Keksat (biskota) jafa i ndan per gjysem e mbushim me fillin e pergaditur dhe i vendos gjysmen tjeter te jafes siper dhe pastaj e lyejm prap anash me fillin e badhe dhe i rrotullojm ne kokos.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bombica  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kroketa me spinaq dhe susan
Tortë karamele
Musakë me patate nga tegatuajm