Ëmbelsirë me molla të ferguara
Ëmbelsirë me molla të ferguara

Ëmbelsirë me molla të ferguara

Kuzhint.com

Per ta pergaditur ket gatim ju duhen keta perberes:

Nje ve120 ml Qumesht0. 04 gr Krip60 gr Miell4 MollaGjalp per fergimSheqer pluhur Gjeme ose armelad bruznice

Per ecurin e pergaditjes shih foton.

Pergaditja;

Ne fillim i pastrojm mollat i qerojm dhe i presim ne rrathe si ne foto.

Ne nje pjat te madhe i perziejm te gjithe perbersit e mesiperm me mixer derisa te formohet nje mase e njetrajteshme pastaj marrim molat i rrotullojm ne ket mase dhe i fergojm ne vaj te nxeht.

Pasi te kemi perfundu me te gjitha mollat servimin e bejm duke i dekoru me sheqer pluhur dhe gjeme ose mermelad bruznice

Burimi: einfachekuchenrezepte.


Fjalet kyqe : embelsira  molla  ferguara  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Lazanje Bolonjeze
Domate te mbushura
Pas kësaj ju kurrë më nuk do të hedhni fundërrinën e kafesë