Ëmbelsirë me dekor nga Emira
Ëmbelsirë me dekor nga Emira

Ëmbelsirë me dekor nga Emira

Kuzhint.com

Përbërsit:

3 veze, 15 lug sheqer,

20 luge qumesht,

10 luge vaj 1 peciv,

1 vanill,

100gr ara te blume,

100gr kikirika.

Per fillin;

leng receli ftoj dhe nutella.

Per dekor;

kitkat milka kindervoe.

Pergaditja;

Me te gjithe perbersit e mesiperm pergaditim kekun (pandispanjen) dhe e pjekim ne temperatur 180 grade.

Pasi te jet pjekur keku e lyejm me lenge reqeli nga ftoni dhe me nurtela ne tere siperfaqen dhe e dekoroj me kitkat, milka, kindervoe si ne foto apo sipas deshires qe keni


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  dekor  emira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte bardhë e zi me marcipan dhe qershia
Sheqerpare nga tegatuajm
Ja shkaqet e konsumit te tepërt të kripës