Ëmbelsirë mascarpone brownies
Ëmbelsirë mascarpone brownies

Ëmbelsirë mascarpone brownies

Kuzhint.com

Perberesit per 20 copa:

Per brumin:

150 gr Buter,

100 gr Cokolate,

150 gr Sheqer,

1 Luge qaji bakin,

1 prise kripë,

40 gr Kakao,

50 gr Mascarpone,

3 veze, 75 gr Miell

Per kremin:

150 gr Mascarpone,

1 Luge gjelle sheqer vanille,

Cokolate per dekor.

Pergaditja:

Furren e nxehim ne 175 Grad.

Marrim nje tepsi me permasa 20x20 cm ose te rrumbullaket dhe e lyejm me vaj.

Ne temperatur te ulet mbi shporet shkrim cokolaten me buterin.

E lem te ftohet pastaj ia shtojme sheqerin, bakinin, kripen, kakao dhe mascarponen e i perzim dhe ne fund nje nga nje ia shtojme vezet dhe ne fund ia qesim miellin dhe perzim mire brumin.

Derdhim brumin ne tepsi dhe e vendosim ne furre dhe e lem te pjeket per 35-45 minuta.

Pasi te pjeket e largojme nga furra dhe e lem te ftohet.

Mascapronen e perzim me sheqer vanille dhe e lyejm torten siper.

Ne fund e dekorojme me cokolate. recipezaar.


Fjalet kyqe : embelsira  mascarpone  brownies  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brownie me mascarpone
Torte me karamel, çokolate dhe kikirika
A thua qka na tregojn keto vija ne dore