Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit
Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit

Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit

Kuzhint.com

Cila është ëmbëlsira e shenjës suaj?DashiCinnamon RollsJu keni si shenjën tuaj Dashin dhe jeni gjithnjë të gatshëm për aventura.

Cinnamon Rolls ju shoqërojnë përgjatë udhëtimit tuaj “të çmendur”.

DemiRed Velvet CakeJuve ju përshtatet kjo lloj ëmbëlsire, jeni një person i hijshëm, i qetë dhe që shkon me rrymën. Ëmbëlsira që ju përshtatet konsiderohet edhe si ndër më të mirat e botës kulinare.

BinjakëtPetullatJu jeni një individ madhështor dhe i gjallë, pikërisht si petullat.

Asgjë nuk ia kalon dot atyre.

GaforrjaTullumbatSi gaforre, jeni një njeri i ndjenjave dhe nuk interesoheni për të tjerët.

Juve ju pëlqen individualizmi dhe thjeshtësia, cilësi që u përshtaten edhe këtyre ëmbëlsirave.

LuaniCheesecakeJu jeni një person me shije të softistikuar dhe inteligjente dhe keni nevojë për një embëlsirë, që do ta pasqyrojë këtë.

Ashtu si cheesecake, ju mbeteni tifozë të klasikes.

VirgjëreshaBiskotatBiskotat përshtaten me shenjën tuaj, jeni një njeri i kujdesshëm dhe plot me dashuri për të dhënë.

E ku ka më mirë se të ndash biskota me të tjerë?

PeshorjaBrowniesSi Peshore, përfaqësoni një njeri të drejtpërdrejtë, të besueshëm dhe të thjeshtë.

Ju jeni pikërisht si brownies, të pangatërrueshëm.

AkrepiSouffléJu jeni një person i urtë, por personaliteti juaj është i adhurueshëm.

E si mund të jetë më ndryshe souffléja?

ShigjetariKadaifiSi shenja e Shigjetarit, jeni njerëz që qëlloni drejt e në shenjë.

Një ëmbëlsirë e ngatërruar, por mjaft e shijshme.

BricjapiKrepatKeni aftësi të mira drejtuese dhe organizative.

Preferoni ushqimet tipike e krepat i plotësojnë këto kritere.

Ato mund të shoqërohen me mjaltë, çokollatë apo një larmishmëri frutash.

UjoriCupcakesSi përfaqësues të kësaj shenje, jeni një njeri me shije të veçanta, që dallon prej turmës.

Cupcakes është vërtet një ëmbëlsirë që ju përputhet.

PeshqitMacaronsJeni njerëz me një botë të pasur artistike e kreative.

Keni shije specifike e macarons janë krijuar veçanërisht për ju.


Fjalet kyqe : keshilla  embelsirat  pershtaten  sipas  horoskopit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kuleq te vegjel me ujë  mineral
Çokolatë torte me kumbulla te terura(lava cake)
Dieta me 3 molla ne dite