Ëmbëlsira e Pasionit
Ëmbëlsira e Pasionit

Ëmbëlsira e Pasionit

Kuzhint.com

Perberait per pandispanja: 30 gr margarinë luledielli e shkrirë 175 gr Drithëra Nestle Fitness Mbushja: 200 gr krem djathi me pak yndyrë 200 gr kos natyral me pak yndyrë 50 gr sheqer 1 lugë çaji esencë bajameje 240 ml pije pasioni 1 lugë çaji xhelatine e tretur në 1/4 filxhan me ujë të ngrohtë 2 fruta pasioni 2 mandarina të mëdha Pergaditja; Pëzieni përbërësit për pjesën e pandispanjës dhe hidhini në një formë të lyer me vaj dhe me miell.

Piqeni pandispanjën për 8 minuta në një furrë të ngrohur paraprakisht në 180 gradC.

Duke përdorur një misker me dorë përzieni kosin, djathin krem, sheqerin dhe esencën e bajameve për të formuar një pastë të butë.

Në një tigan të vogël hidhni lëngun të ziejë dhe hiqeni nga zjarri, shtoni xhelatinën pudër, dhe tulin e frutave të pasionit.

Vëreni përsëri në nxehtësi të ulët dhe gatuajeni deri sa të trashet.

Përhapni miksurën e djathit krem në formën e ftohur, rregulloni segmentet e mandarinave në pjesën e sipërme dhe hidhni lëngun e frutave përsipër.

Futini në frigorifer për të paktën 30 minuta sa të bëhen kompakte. nestnestle-fitness. com Ju beft mire! Na vizitoni per me shume >>> www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : embelsira  pasionit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla
Torte me tri shtersa
Speca mishë te mbushura