Èmbèlsir me nutella
Èmbèlsir me nutella

Èmbèlsir me nutella

Kuzhint.com

*20 lug miell

*20 lug sheqer

*20 lug qumesht

*20 lug vaj

*4 luge gjelles nutella

Pergaditja ;

Ne nje ene rrahim me mixer elektrik vezet se bashku me sheqerin ;vaniljen dhe peciven derisa masa te dyfishohet pastaj ia shtojm qumshtin, vajin dhe prap i perziejm por tani me ngadal,

Ne fund ia hedhim edhe millin ngadal duke e perzier mire.

Marrim nje pate te thell dhe e ndajm nje pjes nga masa e pergaditur pasraj marrim tepsin me forem qfare te deshirojme e lyehm me gjalp dhe e hedhim gjysmen e mases pastaj hedhim nutellen dhe prap e hedhim gjysmen tjeter.

E pjekim ne temperatur 200 grad per 20 min.

Pasi te pjeket e largojm nga furra qe te ftohet.

Ju befte mire!


Fjalet kyqe : lsir  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KUSH HA THONJTË, KA PRIRJE TË JETË I PËRSOSUR
Mpiksja e gjakut ose goditja ne tru
Pite me grurë