Çokollatë e ngrohtë me nutella
Çokollatë e ngrohtë me nutella

Çokollatë e ngrohtë me nutella

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Qumësht 400ml, 3 lugë x 20 ml Nutella, esencë vanilje, pana e rrahur, 60g çokollatë e zezë

Pregaditja e recetës :

Shkrihet çokollatë e errët në një enë mbi avull.

Përziejmë qumështin, nutellan dhe esencën e vaniljes në një enë derisa përbërësit të jenë bashkuar.

Gjithë këtë masë e ndajmë në disa kriklla.

Më pas shtojmë panën e rrahur dhe në fund shtojmë dhe çokollatën e errët që më parë e kishim shkrirë.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  qokollate  ngrohte  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me limon
Domate të  mbushur në  furre(dollma)
Puding torte me boronica