Çokolladë në kushte shtëpije
Çokolladë në kushte shtëpije

Çokolladë në kushte shtëpije

Kuzhint.com

Gatimi i recetes per qokollad;

Ne nje ene qesim :1 margarin dhe e shkrijm pastaji i shtohet, 1 got e ujit qumeshte. 1 gjysem kg sheqer dhe i ziejm se bashku keto pastaj

Ne nje en tjeter qitet 1 kg, miell, 1 kokos, dhe 1/2 kakao i perzien edhe keto mire i shtohen pak arra te bluara kokos pastaj e marrim enen qe e kemi shkrir margarinen dhe jne te ia kthejm miellit me kakao deri sa te formohet masa dhe e perziejmi mire pastaj e shrijm ne tepsi edhe e len deri sa te ftohet e te ngrihet plotesish edhe pastaj e sherbejm te prera ne kube


Fjalet kyqe : embelsira  qokollade  kushte  shtepije  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Xhenxhefili për dhimbje ne shpinë
Domate të kuqe turshi
Kepurdha të mbushura me sos