Çokolate ne kushte shtepie
Çokolate ne kushte shtepie

Çokolate ne kushte shtepie

Kuzhint.com

Perberesit:

  • 150 ml Ajke 2 Luge gjelle kakao80-100 gr MjalteNje pako sheqer vanille2 Luge gjelle gjalp

Pergaditja:

Hedhim te gjithe perberesit ne nje tenxhere i perzime me tel kuzhine dhe e vendosim mbi zjarre qe te zihet 10-15 minuta ne temperatur te ulet.

Cokolate ideale per torte.

Cokolate e pergaditur nga TeGatuajm


Fjalet kyqe : salca  cokolate  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shtrudlle me reqele
Embelsir me karota
Role e shpejt