ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?
ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?

ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?

Kuzhint.com

Shumë herë i ndiejmë këmbët aq të rënda dhe të enjtura sa e kemi të vështirë të ecim akoma dhe dy hapa.

Arsyet mund të jenë të ndryshme, qëndrimi i zgjatur në këmbë, mbipesha, dobësimi i venave, sëmundja e sheqerit etj. etj. Përveç barnave që marrim për trajtimin e problemit, ka dhe një mënyrë tjetër natyrale që ndihmon në përmirësimin e gjendjes. Ajo është bima e mentes, e cla shquhet për vetitë qetësuese dhe freskuese që ka. Në gjysmë litër ujë shtoni 2 lugë gjelle mente të tharë dhe vëreni të ziejë për 20 minuta.

Pastaj, hiqeni nga zjarri, lereni të ftohet dhe kullojeni.

Në vazhdim, ruajeni lëngun e mbledhur për 1 javë në frigorifer.

Aplikojeni në këmbë kur i ndjeni të enjtura e të lodhura. /albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  qfare  kure  duhet  ndiqni  kembet  enjtura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla
Këto ushqime janë aq të pashëndetshme saqë mund të ju vrasin
Gjemë prej kumbullave nga Bardhe Buçaj