Çajë me shije mente nga tegatuajm
Çajë me shije mente nga tegatuajm

Çajë me shije mente nga tegatuajm

Kuzhint.com

Disa njohuri rrethe çajit :

Çaji me shije mente është një ilaç natyror fantastik me shije nenexhiku.

Ky është çaji më i mirë për lehtësimin e dhimbjeve të stomakut, të vjellave, gazrave abdominale dhe fryrjeve të barkut.

Përfitime të tjera shëndetësore që vijnë nga konsumimi i çajit janë se ndihmon në tretjen e ushqimit dhe në një frymëmarrje të freskët.

Pergaditja:

Marrim 5 dege te fresketa mente,

3 flegra limoni dhe,

3 luge gjelle mjalte (mund ti shtoni akoma mjalte varet nga shija) i vendosim ne nje ene pastaj ia shtojme nje liter uje te nxeht dhe mbyllim enen.

E lem te pushoj 10 minuta pastaj mbas 10 minutave pija eshte e gatshme per ta konsumuar.

I pergaditur nga Tegatuajm


Fjalet kyqe : mente  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Èmbèlsir me nutella
Torte e shpejt  me puding nga tegatuajm
Mufins me miellë misri nga tegatuajm