Çaj nga fara e shalqinit  për gurët në veshka
Çaj nga fara e shalqinit për gurët në veshka

Çaj nga fara e shalqinit për gurët në veshka

Kuzhint.com

Edgar Cayce, i cili vdiq në vitin 1945, ai ia ka kushtuar jetën e tij për studimin e përgatitjeve bimor, për qëllime të ndryshm te trajtimit te çajit nga fara e shalqinit dhe ia ka rekomanduar njerëzeve të cilët kanë pasur probleme me veshka...

Çaji i bërë nga fara e shalqinit është shumë i lehtë për të përgatitur, sepse përbërësit kryesore janë aktualisht në dispozicion në majë të gishtave tuaj - të gjitha që ju duhet është fara shalqini dhe ujë. Çaji nuk është i dëmshëm dhe mund të konsumohet disa herë në ditë.

Përbërësit:

4 lugë fara shalqini, 2 litra ujë.

Përgatitja:

Farat e shalqinit i coptojm ose (mund të përdorni mulli kafeje).

Farërat duhet të jetëte freskët (jo te thata).

Në tas shtoni ujë dhe shtoni farat e shalqinit dhe e vendosim qe te vloj.

Kur uji te ket vluar, e lem qe te ngrohet per 10 minuta. pastaj e largojm nga zjarri dhe e leme qe të ftohtë dhe pastaj e kullojm mire.

Mund ta konsumoni duke i shtuar sheqer, limon etj...


Fjalet kyqe : keshilla  fara  shalqinit  guret  veshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kepurdha të mbushura me sos
Tatli me bollgur
Tiramisu me pete