Çaj me sherbelë dhe kanellë kundër djersitjes
Çaj me sherbelë dhe kanellë kundër djersitjes

Çaj me sherbelë dhe kanellë kundër djersitjes

Kuzhint.com

Vera është e bukur, por për shumë persona djersitja e tepërt është një stres më vete.

Zgjidhja: pini sa më shumë çaj të ftohtë me sherbelë dhe kanellë. Është jo vetëm freskues por edhe një aleat shumë i mirë kundër djersitjes.

Receta: Ziejmë një litër ujë dhe sapo të marrë valë hedhim në të degët e sherbelës dhe 2 shkopinj kanellë.

I lëmë në qetësi për 5-8 minuta.

Nxjerrim gjethet dhe kanellën jashtë dhe pasi ftohet pak e fusim çajin e përgatitur në frigorifer.

Përpara se ta servirim zhysim brenda gjethe sherbele të freskëta ose të thata, 1 shkop kanelle si edhe kuba akulli, e ëmbëlsojmë sipas dëshirës


Fjalet kyqe : keshilla  sherbele  kanelle  kunder  djersitjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte elizabet e pergaditur nga tegatuajm
Byrekë ne forme lule
 Tave Lemi