Akullore me çokolladë në kushte shtëpie
Akullore me çokolladë në kushte shtëpie

Akullore me çokolladë në kushte shtëpie

Kuzhint.com

Si të përgatisni akullore në kushte shtëpie.

Përbërësit:

16 vezë,

24 lugë sheqer,

500 g krem,

2 gota kos,

2 dl ujë të thartë,

500 g fruta ose qokollad sipas shijes qe keni.

Përgatitja:

Perzieni të bardhëat e vezës me 16 lugë sheqer.

Përzieni të verdhët e vezës me 8 lugë sheqer.

Në një enë përgatitni shllagun me mikser duke i qitë ujë të thartë.

Kombinojeni të bardhët e vezës me të verdhët e vezës dhe shllagun derisa të trashet ne lugë.

Së fundi, shtoni kosin dhe tundeni masën.

Përzierjes i shtoni fruta dhe qokollad sipas zgjedhjes tuaj.


Fjalet kyqe : embelsira  akullore  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Samsa - embelsire e ngjashme me bakllaven
Peta të mbushura me proshut dhe djathë
Biskota per mengjes