Ajke e embel e pergaditur ne kushte shtepie
Ajke e embel e pergaditur ne kushte shtepie

Ajke e embel e pergaditur ne kushte shtepie

Kuzhint.com

Perberesit: 500 ml Qumesht 250 gr Gjalp (mundesisht i embel) Pergaditja: Gjithe gjalpin e hedhim ne qumeshtun e vaket (qumeshti nuk duhet te vloj) e perzime me kujdes deri sa te shkrihet gjalpi.

Pastaj qumeshtin e vaket e rrahim me mikser dhe ne fund e vendosim ne frigorifer 24 ore.

Mbas 24 oreve ajka eshte e gateshme. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  ajke  embel  pergaditur  kushte  shtepie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Revani me nisheste
Pudingë me fruta nga Lirime Fejzullahi
Torte me krem vanilje