4 MENYRA SI TE MESONI TE HANI ME PAK!
4 MENYRA SI TE MESONI TE HANI ME PAK!

4 MENYRA SI TE MESONI TE HANI ME PAK!

Kuzhint.com

Nëse jeni në kërkim të një mënyre për të përmirësuar oreksin pa u dashur t’i jepni vëmendjen e duhur kurës së një dietologu, atëherë ndiqni këto këshilla për të ngrënë më pak dhe për t’u ndjerë më mirë.

Mos hani gjithçka njëherësh, por programoni intervale prej 4-5 orësh nga një vakt në tjetrin, duke nisur me mëngjesin.

Mësoni të administroni stresin.

Sa më të tensionuar të jeni, aq më shumë hani.

Por në vend që të bëni këtë, më mirë gjeni mënyra të tjera për t’u qetësuar.

Për shembull, mund të flisni me dikë, ose merruni me diçka.

Gjeni një ekuilibër të duhur të gjumit.

Fjetja pak ju bën të akumuloni yndyrna, kurse fjetja e tepërt shton rezervat e karbohidrateve.

Numri i duhur i orëve të gjumit, sipas studimeve, është 4. 5.

Pini shumë ujë.

Jo vetëm do të ndjeni impulsin e të ngrënit më pak, por do të rrisni metabolizmin tuaj. nja 3 litra ne dite eshte ma se miri.

Natyrisht, edhe ushtrimet fizike duhet t’ju bëjnë të ndiheni mirë.

Djersini, nëse ia vlen vërtet.

Në rast të kundërt, me siguri që do të hani më shumë.


Fjalet kyqe : keshilla  menyra  mesoni  hani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte -suffle- me  çokollate (lava cake)
Buke me Veze dhe Spinaq
Supë me pulë