22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë
22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë

22 ushqimet që u ndihmojnë të bini nga pesha në verë

Kuzhint.com

Vera e nxehtë ka nevojë edhe për një trup në formë.

Dietologët dhe ata që kujdesen për ushqimin nuk i sugjerojnë dietat drastike për rënien e peshave, por as kufizimin ndaj njërit apo tjetrit ushqim vetëm që të humbisni disa kile.

Për të arritur gradualisht peshën tuaj ideale është mirë që të dini çfarë konsumoni, sidomos tani në verë.

Ja 22 ushqimet që sugjerohen të mos i largoni nga vaktet tuaja, sidomos gjatë verës.

2) Majdanozi

3) Ananasi

4) Frutat e detit

5) Pjepëri i hidhur

7) Karrotat ngjyrë vjollcë

9) Fileto salmoni dhe limon

10) Pjeshkët

11) Specat

12) Kumbullat

13) Nektarina

14) Shalqini

15) Misrat e pjekura

16) Bizelet

17) Panxhari i kuq

18) Rrushi i kuq dhe i bardhë

19) Patate të ëmbla

20) Domate me misra të ziera

21) Peshku

22) Fileto peshku


Fjalet kyqe : keshilla  ushqimet  ndihmojne  bini  pesha  vere  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dredhëzat dhe boronicat mbrojnë nga infarkti
Spageti me salcë bolonjeze
Muffinsa me ajke