- Manchmelow -
- Manchmelow -

- Manchmelow -

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 të kuqtë e vezëve, 100 gr sheqer dhe 1 dl vaj, 1 dl qumësht, 1 lugë kakao, 1 pluhur për pjekurina, 200 gr miell, 4 të bardhat e vezëve, 10 lugë sheqer, 100 gr qokoladë kuzhine dhe pak vaj

Pregaditja e recetës :

Ne fillim rrahim të kuqtë e vezëve me sheqer, pastaj ia shtojmë vajin qumështin dhe kakaon.

Në fund e shtojmë edhe miellin e përzier me pluhur per pjekurina.

Masën e fituar e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.

Nderkoh deri sa të piqet torta, rrahim të bardhat e vezëve me sheqer deri sa të bëhet shkumë e fortë.

Pastaj i hedhim mbi tortën e pjekur dhe e fusim përsëri në furrë në temperaturë 100 *C për 10 minuta.


Fjalet kyqe : embelsira  manchmelow  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta ideale për secilën shenjë të horoskopit
Speca te mbushur (dollma) me mishe
Embelsir me kuleqë (tatli) nga Roni Kabashi